• Husovské slavnosti 2015 nabídnou pestrou škálu duchovních a kulturních akcí od bohoslužeb přes koncerty, divadelní vystoupení až po přednášky a diskuze. Hlavní pódium bude umístěno v sousedství pomníku Mistra Jana Husa na Staroměstském náměstí. Bude možné zažít atmosféru středověkého tržiště včetně aktivit pro děti. V okolních kostelích proběhne poutnický program a další literární, hudební a interaktivní programy.

  • V červenci 2015 uplyne 600 let od mučednické smrti mistra Jana Husa, který zosobňuje v českých dějinách zejména boj za pravdu a morální věrohodnost. Připomínkou reformních myšlenek a životního zápasu tohoto výjimečného člověka bude duchovně - kulturní projekt Husovské slavnosti 2015. Slavnosti proběhnou v neděli 5. a v pondělí 6. července 2015 v centru Prahy.

  • Husovské slavnosti 2015 jsou určeny pro širokou veřejnost a to i pro anglicky a německy mluvící účastníky.

Koncert pro Mistra Jana Husa

Tata Bojs – česká alternativní hudební skupina je kometou, která vystoupala na české hudební nebe už před mnoha slunovraty. Rozhodla se, že k zenitu je ještě daleko, a tak pluje nad obzorem a stále hýří nápady. Veselé texty již dorostly k dospělé výpovědi a přitom si zachovaly poetickou hravost. Kombinace živé a elektronické muziky s živelnou show nenechá jedno tričko suché. Za své album Nanoalbum obdržela v roce 2004 čtyři Anděly: skupina roku, album roku rock, videoklip roku a nejlepší zvuková nahrávka roku.
Poletíme? – brněnská skupina, která klade důraz na vtipné, poetické a současně přímočaré texty. Odlehčenou formou vypráví o složitých nebo smutných věcech, přesto však písničky dýchají barevnou a veselou náladou a jsou plné svižné rytmiky. Na koncertech se budete smát, tančit, nebo vám přeběhne mráz po zádech, když v písni pojmenují váš problém. Už jen díky netradičnímu nástrojovému obsazení, se kterým kapela dobře zvládá punk, stejně jako jazz. Skupina hraje ve složení R. Brančovský, J. Hájek, P. Križovenský, V. Konečný, O. Hájek, H. Beran, M. Jež.
Lanugo – skupina hraje nezávislý pop a jazz. V roce 2009 spatřil světlo světa eponymní debut, který kapela vydala u jazzového vydavatelství Animal Music. Od té doby kapela vydala několik dalších alb, z nichž poslední bylo zařazeno do TOP 10 roku 2014. Skupina hraje ve složení Markéta Foukalová (zpěv), Viliam Béreš (piano, zpěv), Mirek Šmilauer (kytara, zpěv), Rastislav Uhrík (basa, zpěv), Martin Kopřiva (bicí, zpěv), Martin Novák (bicí, zpěv).