• Husovské slavnosti 2015 nabídnou pestrou škálu duchovních a kulturních akcí od bohoslužeb přes koncerty, divadelní vystoupení až po přednášky a diskuze. Hlavní pódium bude umístěno v sousedství pomníku Mistra Jana Husa na Staroměstském náměstí. Bude možné zažít atmosféru středověkého tržiště včetně aktivit pro děti. V okolních kostelích proběhne poutnický program a další literární, hudební a interaktivní programy.

  • V červenci 2015 uplyne 600 let od mučednické smrti mistra Jana Husa, který zosobňuje v českých dějinách zejména boj za pravdu a morální věrohodnost. Připomínkou reformních myšlenek a životního zápasu tohoto výjimečného člověka bude duchovně - kulturní projekt Husovské slavnosti 2015. Slavnosti proběhnou v neděli 5. a v pondělí 6. července 2015 v centru Prahy.

  • Husovské slavnosti 2015 jsou určeny pro širokou veřejnost a to i pro anglicky a německy mluvící účastníky.

Scénické oratorium Mistr Jan Hus

Scénické oratorium Mistr Jan Hus psal Richard Pachman jako autor hudby a textů na motivy Husových kázání a jeho korespondence od roku 2003. Texty písní i herecké vstupy jsou ve většině míst upravená Husova kázání, jeho myšlenky a obsahy jeho dopisů z Kostnice. Představení obsahuje kromě původní Pachmanovy tvorby tři středověké duchovní písně. Ke dvěma z nich přepisoval texty sám Jan Hus.
V roli Husa se představí autor oratoria R. Pachman, v roli Husovy matky Dita Vích Hořínková, královnu Žofii ztvární Ilona Csáková, Václava IV. Andrej Beneš, dále hraje Petr Petřík, sbory: Komorní sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra pod vedením Hany Tonzarové a Resonance pod vedením Miloslavy Pospíšilové. Režie: Irena Žantovská.
Mediálním partnerem oratoria Mistr Jan Hus je Český rozhlas Dvojka.