• Husovské slavnosti 2015 nabídnou pestrou škálu duchovních a kulturních akcí od bohoslužeb přes koncerty, divadelní vystoupení až po přednášky a diskuze. Hlavní pódium bude umístěno v sousedství pomníku Mistra Jana Husa na Staroměstském náměstí. Bude možné zažít atmosféru středověkého tržiště včetně aktivit pro děti. V okolních kostelích proběhne poutnický program a další literární, hudební a interaktivní programy.

  • V červenci 2015 uplyne 600 let od mučednické smrti mistra Jana Husa, který zosobňuje v českých dějinách zejména boj za pravdu a morální věrohodnost. Připomínkou reformních myšlenek a životního zápasu tohoto výjimečného člověka bude duchovně - kulturní projekt Husovské slavnosti 2015. Slavnosti proběhnou v neděli 5. a v pondělí 6. července 2015 v centru Prahy.

  • Husovské slavnosti 2015 jsou určeny pro širokou veřejnost a to i pro anglicky a německy mluvící účastníky.

19.05.2015 16:43

Výtěžek sbírky z Husovských slavností pomůže uprchlíkům

Pomoci uprchlíkům ze Sýrie, oblasti postižené občanskou válkou a řáděním bojovníků Islámského státu, se rozhodla společná komise Českobratrské církve evangelické a Církve československé husitské pro přípravu Husovských slavností 2015.

Vzhledem k tragickému vývoji bezpečnostní a humanitární situace na Blízkém východě se komise shodla, že uspořádá sbírku, jejíž výtěžek poputuje těmto lidem. „Za partnera vybrali HEKS – Pomocné dílo evangelických církví ve Švýcarsku. To spolupracuje s místní organizací Najdeh a dlouhodobě pomáhá lidem v regionu bez rozdílu národnosti nebo vyznání. Od ČCE již pro stejný účel jako letos obdržel půl milionu korun,“ vysvětlil fundraiser Českobratrské církve evangelické Petr Bruna.

I tentokrát HEKS přislíbil, že zdvojnásobí výtěžek sbírky. „Organizace zaměřuje své aktivity na materiální podporu rodin a osob v uprchlickém táboře Shatila v Libanonu. Na jednom kilometru čtverečním se v nevyhovujících podmínkách tísní v průměru 26 tisíc lidí bez tekoucí vody a hygienického zařízení a bez možnosti obživy pro dospělé a vzdělání pro děti,“ popsal situaci Bruna.

Dodal, že díky podpoře mohou uprchlíci získat peníze na nákup potravin a zdravotnického materiálu a v zimním období deky a plynové ohřívače.

 

 

 


Celkem 0 komentářů Komentovat
02.05.2015 19:16

Poselství blížících se Husovských slavností přibližuje program i logo

Kdo byl Jan Hus a jaký odkaz nám zanechal, připomenou 5. a 6. července Husovské slavnosti v centru Prahy. Budou největší akcí konající...

více

30.04.2015 15:16

Čechy patří Husovi. Od mučednické smrti letos uplyne 600 let

První československý prezident Tomáš Garrique Masaryk v jedné ze svých úvah napsal: "Máme usilovat, aby náš celý národ v mistru Janu...

více

15.04.2015 15:25

Husovy myšlenky mohou sjednocovat společnost, připomněla konference

Kdo byl Jan Hus a jaký odkaz nám zanechal, zdůraznila čtyřdenní mezinárodní konference pořádaná k 600. výročí jeho mučednické...

více

« 123